Nowa książka: ElasticSearch Server!

es_coverWe wpisie poświęconym książce Solr 4.0 Cookbook delikatnie daliśmy do zrozumienia, że nie jest to jedyny projekt, który zajmuje nam czas. Dziś możemy oficjalnie zapowiedzieć owoc ciężkiej pracy ostatnich miesięcy – książkę: ElasticSearch Server!

Opisujemy w niej najważniejsze naszym zdaniem funkcjonalności dostępne w tym silniku wyszukiwania. Znajdziecie w niej:

 • Instalacja i konfiguracja ElasticSearch
 • Tworzenie struktury danych, zarówno statycznie, jak i dynamicznie
 • Zadawanie zapytań z przykładami dostępnych typów zapytań
 • Korzystanie z filtrów
 • Faceting
 • Routing
 • Indeksowanie danych, które nie mają płaskiej struktury
  a także:
 • Autocomplete
 • Jak radzić sobie z wieloma językami
 • Co to jest percolator i jak możemy wykorzystać tą funkcjonalność
 • Monitoring i gaszenie pożarów
 • oraz wiele innych :)

Mimo, że na codzień mamy do czynienia z ElasticSearch, dopiero własnoręczne zebranie informacji o tym silniku uzmysłowiło nam, jak bardzo jest to obszerny temat. Może nie będzie to nietaktem, jeśli na łamach solr.pl pojawią się informacje również o konkurencyjej wyszukiwarce? 🙂

 

This entry was posted on wtorek, Styczeń 29th, 2013 at 17:40 and is filed under ElasticSearch. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

8 komentarzy to “Nowa książka: ElasticSearch Server!”

 1. modzel Says:

  Witam, gdzie i kiedy mozna nabyc oraz czy bedzie wersja na kindla?

 2. gr0 Says:

  Witam. W tym momencie można złożyć pre-order na http://www.packtpub.com/elasticsearch-server-for-fast-scalable-flexible-search-solution/book . Z tego co mi wiadomo wersja w mobi będzie. Będzie też możliwość kupna z Amazon’a, ale nie mam informacji, jak będzie wyglądać sprawa kupna wersji na Kindle bezpośrednio z Amazona.

 3. Marek Says:

  Super! Czekam na książkę z niecierpliwością. Można gdzieś podejżeć spis treści?
  Na packtpub niestety nie jest dostępny…

 4. gr0 Says:

  W tym momencie nie możemy tego podać, ale juz niedługo będzie podany na pakcie. Postaramy się to przyspieszyć.

 5. PiotrM Says:

  Witam proszę o odpowiedź w sprawie e-maila który do Panów wysłałem ponad tydzień temu. Pozdrawiam

 6. gr0 Says:

  Prosimy sprawdzić skrzynki pocztowe, bo według naszych informacji odpowiedź została wysłana 25 stycznia o godzinie 9:29.

 7. Adam Says:

  Jestem właśnie po lekturze. Książka słabiutka, właściwie przepisana dokumentacja z ES. Przykłady po łebkach i do tego niekompletne. Szkoda 20E.

 8. gr0 Says:

  Przykro nam czytać taki komentarz – staraliśmy się pokazać ElasticSearch od zera. Niestety nie jesteśmy w stanie uniknąć sytuacji, gdzie cześć książki nie jest podobna do dokumentacji, ponieważ sama dokumentacja do ES’a jest naprawdę dobra. Sorry, to nie Cookbook, gdzie 90% tekstu w książce poświęcone jest rozwiązaniu konkretnego problemu. Natomiast pisanie o tym, że jest to przepisana dokumentacja lub to, że przykłady są po łebkach jest niesprawiedliwe i nie zgadzamy się z tym, ale każdy ma prawo do własnej opinii.

  P.S. – nie trzeba zakładać specjalnie maila, aby napisać komentarz o książce, naprawdę żaden z nas nie będzie wysyłał komando za czytelnikiem, któremu nie spodobała się książka.