Plany na najbliższą przyszłość

Na pewno zauważyliście zmniejszoną aktywność na solr.pl. Nie jest to jednak związane z przygotowaniami do zapadnięcia w sen zimowy. Nie znudziła nam się też nasza działalność. Powodem jest gorący okres związany z deadline projektu, który wykonujemy w ramach naszej pracy zawodowej. Dodatkowo cała reszta wolnego czasu jest zajęta przez dwa tematy o których poniżej.

Lucene Eurocon 2011

Pierwszym tematem jest przygotowanie do  zbliżającej się konferencji Lucene Eurocon 2011 w Barcelonie gdzie  drugiego dnia pojawi się nasza prezentacja. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj. Pełny plan zbliżającej się konferencji znajduje się tutaj. Zapraszamy.

Explain.solr.pl

Drugi temat, powiązany zresztą z pierwszym, to nowa funkcjonalność na solr.pl. Często podczas pracy z Solr zachodzi potrzeba sprawdzenia, dlaczego dany wynik pojawił się lub nie na liście oraz skąd wynika taka a nie inna wartość score, będącego miarą tego, jak bardzo dokument jest odpowiedzią na operację wyszukiwania. Solr dostarcza tu pewnych narzędzi, jednak informacje te nie są zbyt czytelne i przy trochę bardziej skomplikowanych zapytaniach mogą skutkować bólem głowy 🙂  Funkcjonalność o której mowa, ma na celu zaprezentowanie tych informacji w bardziej czytelnej formie i  mamy nadzieję, że ułatwi Wam pracę z Solr 🙂 Więcej informacji pojawi się podczas prezentacji podczas drugiego dnia Lucene Eurocon 2011 oraz po premierze explain.solr.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *