Plany na najbliższą przyszłość

Na pewno zauważyliście zmniejszoną aktywność na solr.pl. Nie jest to jednak związane z przygotowaniami do zapadnięcia w sen zimowy. Nie znudziła nam się też nasza działalność. Powodem jest gorący okres związany z deadline projektu, który wykonujemy w ramach naszej pracy zawodowej. Dodatkowo cała reszta wolnego czasu jest zajęta przez dwa tematy o których poniżej.

Lucene Eurocon 2011

Pierwszym tematem jest przygotowanie do  zbliżającej się konferencji Lucene Eurocon 2011 w Barcelonie gdzie  drugiego dnia pojawi się nasza prezentacja. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj. Pełny plan zbliżającej się konferencji znajduje się tutaj. Zapraszamy.

Explain.solr.pl

Drugi temat, powiązany zresztą z pierwszym, to nowa funkcjonalność na solr.pl. Często podczas pracy z Solr zachodzi potrzeba sprawdzenia, dlaczego dany wynik pojawił się lub nie na liście oraz skąd wynika taka a nie inna wartość score, będącego miarą tego, jak bardzo dokument jest odpowiedzią na operację wyszukiwania. Solr dostarcza tu pewnych narzędzi, jednak informacje te nie są zbyt czytelne i przy trochę bardziej skomplikowanych zapytaniach mogą skutkować bólem głowy 🙂  Funkcjonalność o której mowa, ma na celu zaprezentowanie tych informacji w bardziej czytelnej formie i  mamy nadzieję, że ułatwi Wam pracę z Solr 🙂 Więcej informacji pojawi się podczas prezentacji podczas drugiego dnia Lucene Eurocon 2011 oraz po premierze explain.solr.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *