Solr Cookbook, edycja trzecia

cookbook thirdPodobnie, jak ostatnio kiedy długo nie działo się prawie nic na solr.pl, nie znaczy to, że nic nie robimy. Tym razem, po dwóch latach od publikacji Apache Solr 4 Cookbook mamy przyjemność zaprezentować nową edycję książki – Solr Cookbook Third Edition, której publikacja zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek – 26.01.2015.

Jak zwykle książka została od podstaw przebudowana, a ponad połowa książki jest napisana od zera. Ważne jest także to, iż książka obejmuje zarówno Solr w wersji 4.x (w oparciu o najnowszą wersję 4.10.3) oraz Solr 5.0, którego premiera spodziewana jest już niedługo.

Książka skierowana jest do osób początkujących oraz średnio zaawasowanych pracujących z Apache Solr. Znajdujące się w niej receptury (śmiesznie to brzmi po Polsku) powinny ułatwić zarówno pierwsze kroki z tym silnikiem wyszukiwania, jak i pomóc w rozwiązaniu problemów na które natykają się użytkownicy średnio zaawansowani. Nie polecam książki osobom, które mają Solr w małym palcu – pomimo tego, iż mogą znaleźć tutaj kilka interesujących rzeczy, nie jest to książka skierowana do nich.

Rozdziały dostępne w książce przedstawiają się następująco:

  1. Apache Solr Configuration
  2. Indexing Your Data
  3. Analyzing Your Text Data
  4. Querying Solr
  5. Faceting
  6. Improving Solr Performance
  7. In the Cloud
  8. Using Additional Solr Functionalities
  9. Dealing with Problems
  10. Real-life Situations

Więcej informacji na temat książki wraz z darmowym rozdziałem (który będzie dostępny po oficjalnej publikacji książki) można znaleźć na stronie wydawnictwa Packt Publishing – https://www.packtpub.com/big-data-and-business-intelligence/solr-cookbook-third-edition.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *