Apache Lucene i Solr 4.0 dostępne !

Po trzech latach prac przyszedł dzień, kiedy ogłoszone zostało wydanie wersji 4.0 biblioteki Lucene oraz silnika wyszukiwania Solr.

Pełna lista zmian w bibliotece Apache Lucene 4.0 znajduje się pod adresem: http://wiki.apache.org/lucene-java/ReleaseNote40. Pełną listę zmian w Apache Solr 4.0 znajdziemy pod adresem:http://wiki.apache.org/solr/ReleaseNote40.

Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.0 możemy znaleźć pod adresem:http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.0 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

W chwili publikowania tego wpisu wszystkie mirrory mogą nie być jeszcze uaktualnione.

This entry was posted on piątek, Październik 12th, 2012 at 09:53 and is filed under Bez kategorii. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

8 komentarzy to “Apache Lucene i Solr 4.0 dostępne !”

 1. Paweł Says:

  Czy to znaczy, że możemy oczekiwać nowej wersji Cookbook’a? 🙂

 2. gr0 Says:

  Tak, między innymi dlatego na solr.pl dzieje się ostatnio tak mało. Staram się skończyć Cookbook’a najszybciej, jak to jest możliwe 🙂

 3. darek Says:

  Ufff, udało mi się, już miałem kupować cookbook do wersji 3.1. Mam nadzieję, że nowy będzie przed świętami.

 4. gr0 Says:

  Raczej ciężko będzie z wydaniem cookbook’a do świąt. Nawet, jeżeli uda się zatwierdzić cały materiał do tego czasu, to wydawca nie wyrobi się z wydaniem 🙁

 5. darek Says:

  No to niedobrze, bo właśnie zaczynam integrować Solr z moja aplikacją, i przydałoby mi się jakieś spójne kompedium, no ale na razie 3.1 musi wystarczyć.

 6. gr0 Says:

  Tak nawiasem mówiąc, cookbook do 4.0 nie będzie typowym uaktulanieniem, bo bardzo dużo tematów zostało usuniętych i zostały zastąpione przez zupełnie nowe.

 7. darek Says:

  W takim razie czekam z zakupem.

 8. Apache Lucene i Solr 5.0 dostępne! | Solr Enterprise Search Says:

  […] roku ogłoszone zostało wydanie czwartej wersji biblioteki Lucene oraz serwera wyszukiwania Solr (więcej informacji). Dzisiaj, po prawie 2.5 roku, możemy cieszyć się z wydania wersji 5.0 zarówno biblioteki […]