Solr 4.0 Cookbook

W związku z tym, iż od dłuższego czasu na solr.pl nie dzieje się dużo, chcielibyśmy przedstawić jeden z powodów tej sytuacji.

Mamy przyjemność poinformować, iż w marcu 2013 do sprzedaży trafi uaktualniona wersja cookbooka – „Solr 4.0 Cookbook„. Ksiażka w całości poświęcona jest obecnie najnowszej wersji Solr, czyli wersji 4.0. Podobnie jak poprzednim razem książka została podzielona na dziesięć tematycznych rozdziałów i jak jej nazwa wskazuje została utrzymana w konwencji książki kucharskiej, gdzie każdy podrozdział pokazuje jak poradzić sobie z danym problemem.

Z naszego punktu widzenia warto wspomnieć, iż książka została w dużej części przepisana. Ponad połowa starych receptur została usunięta, a na ich miejsce pojawiły się nowe opisujące m.in. Solr Cloud.

Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę wydawnictwa: http://www.packtpub.com/apache-solr-4-cookbook/book, więcej szczegółów wkrótce.

9 thoughts on “Solr 4.0 Cookbook

  • 13 grudnia 2012 at 01:54
    Permalink

    nice!
    będzie też dostępna tylko w wersji angielskiej ?
    Moim zdaniem warto zainteresować tym tematem polskie działy IT bo aż dziwie się że tak mało osób korzysta z dobrodziejstw SOLR-a

    Reply
  • 13 grudnia 2012 at 09:16
    Permalink

    Dostępna będzie tylko w wersji angielskiej 🙂

    Reply
  • 14 grudnia 2012 at 23:09
    Permalink

    Zgadzam się, w polskim internecie mało o solr. A co do książki to znalazłem mało informacji z zakresu: indeksowanie i wyszukiwanie przy pomocy jsolr (i innych bibliotek).

    Ja w pracy już powoli ludzi zaciekawiam tematem

    Reply
  • 18 stycznia 2013 at 13:20
    Permalink

    Ja ludzi już zaciekawiłem, ale macie racje, ciężko o fajne materiały bo sama dokumentacje niestety w moim przekonaniu nie stoi na najwyższym poziomie…

    Reply
  • Pingback:Nowa książka: ElasticSearch Server! | Solr Enterprise Search

  • 23 stycznia 2015 at 15:40
    Permalink

    Słabo, że tylko po angielsku, po angielsku to równie dobrze mogę czytać bezpośrednio dokumentację slora.
    Chyba że nie chcecie robić konkurencji dla tej strony 😉

    Reply
    • 23 stycznia 2015 at 15:42
      Permalink

      Niestety, nie moja wina, że żadne wydawnictwo w Polsce nie jest zainteresowane przetłumaczeniem książki 🙂

      Reply
  • 27 stycznia 2015 at 13:45
    Permalink

    A to taka przyczyna. Dziwi mnie to, bo nie ma chyba na rynku książki o solrze więc nie miałaby konkurencji. Gdyby cena była przystępna (bardziej niż tej po angielsku) to klienci by się znaleźli 🙂

    Reply
    • 27 stycznia 2015 at 13:50
      Permalink

      Dokładnie taka jest przyczyna – mieliśmy propozycję napisania książki po polsku, ale od zera i nie cookbook’a, a standardowej książki „o Solr”. Nie koniecznie widzimy sens, szczególnie przy tym, jak mamy całkiem niezłą dokumentację i Solr in Action dostępne. Nie wiem, jak nasze rodzime wydawnictwa patrzą się na tłumaczenia, ale widocznie nie widzą rynku na cookbooka w Polsce.

      Reply