Solr 4.0 Cookbook

W związku z tym, iż od dłuższego czasu na solr.pl nie dzieje się dużo, chcielibyśmy przedstawić jeden z powodów tej sytuacji.

Mamy przyjemność poinformować, iż w marcu 2013 do sprzedaży trafi uaktualniona wersja cookbooka – „Solr 4.0 Cookbook„. Ksiażka w całości poświęcona jest obecnie najnowszej wersji Solr, czyli wersji 4.0. Podobnie jak poprzednim razem książka została podzielona na dziesięć tematycznych rozdziałów i jak jej nazwa wskazuje została utrzymana w konwencji książki kucharskiej, gdzie każdy podrozdział pokazuje jak poradzić sobie z danym problemem.

Z naszego punktu widzenia warto wspomnieć, iż książka została w dużej części przepisana. Ponad połowa starych receptur została usunięta, a na ich miejsce pojawiły się nowe opisujące m.in. Solr Cloud.

Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę wydawnictwa: http://www.packtpub.com/apache-solr-4-cookbook/book, więcej szczegółów wkrótce.

This entry was posted on wtorek, Grudzień 11th, 2012 at 15:05 and is filed under Solr. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

9 komentarzy to “Solr 4.0 Cookbook”

 1. piotr Says:

  nice!
  będzie też dostępna tylko w wersji angielskiej ?
  Moim zdaniem warto zainteresować tym tematem polskie działy IT bo aż dziwie się że tak mało osób korzysta z dobrodziejstw SOLR-a

 2. gr0 Says:

  Dostępna będzie tylko w wersji angielskiej 🙂

 3. Darek Says:

  Zgadzam się, w polskim internecie mało o solr. A co do książki to znalazłem mało informacji z zakresu: indeksowanie i wyszukiwanie przy pomocy jsolr (i innych bibliotek).

  Ja w pracy już powoli ludzi zaciekawiam tematem

 4. pawel Says:

  Ja ludzi już zaciekawiłem, ale macie racje, ciężko o fajne materiały bo sama dokumentacje niestety w moim przekonaniu nie stoi na najwyższym poziomie…

 5. Nowa książka: ElasticSearch Server! | Solr Enterprise Search Says:

  […] wpisie poświęconym książce Solr 4.0 Cookbook delikatnie daliśmy do zrozumienia, że nie jest to […]

 6. kan Says:

  Słabo, że tylko po angielsku, po angielsku to równie dobrze mogę czytać bezpośrednio dokumentację slora.
  Chyba że nie chcecie robić konkurencji dla tej strony 😉

 7. gr0 Says:

  Niestety, nie moja wina, że żadne wydawnictwo w Polsce nie jest zainteresowane przetłumaczeniem książki 🙂

 8. kan Says:

  A to taka przyczyna. Dziwi mnie to, bo nie ma chyba na rynku książki o solrze więc nie miałaby konkurencji. Gdyby cena była przystępna (bardziej niż tej po angielsku) to klienci by się znaleźli 🙂

 9. gr0 Says:

  Dokładnie taka jest przyczyna – mieliśmy propozycję napisania książki po polsku, ale od zera i nie cookbook’a, a standardowej książki „o Solr”. Nie koniecznie widzimy sens, szczególnie przy tym, jak mamy całkiem niezłą dokumentację i Solr in Action dostępne. Nie wiem, jak nasze rodzime wydawnictwa patrzą się na tłumaczenia, ale widocznie nie widzą rynku na cookbooka w Polsce.