Solr 3.1 Cookbook

W związku ze zbliżającą się datą premiery chcielibyśmy zaprezentować nową pozycję dotyczącą Solr, która niedługo (planowana data wydania czerwiec 2011) ukaże się na rynku – „Solr 3.1 Cookbook„. Z tym większą przyjemnością prezentujemy książkę ze względu na to, że została napisana przez jednego z nas 😉

Książka w całości poświęcona została najnowszej dostępnej wersji serwera Solr, czyli wersji 3.1. Treść została podzielona na dziesięć rozdziałów tematycznych, z których każdy składa się z kilku do kilkunastu podrozdziałów. Książka utrzymana jest w konwencji książki kucharskiej co oznacza, że nie jest to przewodnik od A do Z po temacie związanym z Solr, a gotowe rozwiązania na niektóre z problemów na jakie można trafić w trakcie pracy z Solr.

W książce znajdą się między innymi tematy takie jak:

 • Indeksowanie danych w różnych formatach i formach
 • Korzystanie z panelu administracyjnego
 • Różne techniki grupowania danych
 • Techniki podnoszenia wydajności Solr
 • Tworzenie własnych modułów do Solr
 • Indeksowanie danych przy pomocy Data Import Handler
 • Wykorzystanie fraz, sortowanie oraz wyszukiwanie geograficzne

Osoby zainteresowane odsyłamy na stronę wydawnictwa: http://www.packtpub.com/solr-3-1-enterprise-search-server-cookbook/book.

This entry was posted on czwartek, Kwiecień 21st, 2011 at 12:35 and is filed under Solr. You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed. You can leave a response, or trackback from your own site.

4 komentarze to “Solr 3.1 Cookbook”

 1. Piotrek Says:

  będzie wersja polska tej książki?

 2. gr0 Says:

  Na razie niestety tylko w wersji angielskiej – wiąże się to z krajem wydawcy.

 3. Rafał Says:

  Mam pytanie. Gdy zamówiłem tę książkę w przedsprzedaży to czas dostawy(ETA) był ustawiony na 27 czerwca. Jest dzisiaj 28. Kiedy będzie oficjalna publikacja tejże książki?

 4. gr0 Says:

  Witam, jedyne co mogę zrobić to prosić o dalszą cierpliwość – książka jest skończona i z tego co napisało mi wydawnictwo 8 rozdziałów jest już gotowych do publikacji. Żeby to zależało ode mnie dawno byłaby już wydana, jednak nie zależy to ode mnie już w tym momencie.

  Ja ze swojej strony staram się poganiać wydawnictwo 😉