Solr 5: Ograniczenie wykorzystania sieci przez replikację

Styczeń 26th, 2015Posted by gr0

W sytuacji, kiedy nasz indeks jest duży (lub jest ich kilka) w chwili, kiedy konieczna jest pełna replikacja Solr potrafi wykorzystać całą dostępną przepustowość łącza (o ile dyski dadzą radę). W pewnych sytuacjach jest to pożądane, w innych nie. Podczas gdy inne kolekcje serwują zapytania, nie chcielibyśmy, aby jedna z nich wykorzystała całą przepustowość sieci. […]

Solr Cookbook, edycja trzecia

Styczeń 23rd, 2015Posted by gr0

Podobnie, jak ostatnio kiedy długo nie działo się prawie nic na solr.pl, nie znaczy to, że nic nie robimy. Tym razem, po dwóch latach od publikacji Apache Solr 4 Cookbook mamy przyjemność zaprezentować nową edycję książki – Solr Cookbook Third Edition, której publikacja zaplanowana jest na najbliższy poniedziałek – 26.01.2015. Jak zwykle książka została od […]

Lucene i Solr 4.10.3

Grudzień 29th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.10.3. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.10.2. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.10.3 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.10.3 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Lucene i Solr 4.10.2

Październik 31st, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.10.2. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.10.1. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.10.2 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.10.2 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Lucene i Solr 4.10.1

Wrzesień 29th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.10.1. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.10. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.10.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.10.1 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Apache Solr i Lucene 4.9.1

Wrzesień 22nd, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.9.1. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.9. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.9.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.9.1 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Apache Lucene i Solr 4.10

Wrzesień 4th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym wydana została nowa wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczonych numerem 4.10. Jest to kolejna wersja z serii 4, wprowadzająca nowe możliwości i usprawnienia.

Apache Lucene i Solr 4.9

Czerwiec 25th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym wydana została nowa wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczonych numerem 4.9. Jest to kolejna wersja z serii 4, wprowadzająca nowe możliwości i usprawnienia.

Elasticsearch Server Book – druga edycja. (Konkurs)

Czerwiec 8th, 2014Posted by negativ

Przy współpracy z wydawnictwem Packt Publishing mamy do rozdania książki „Elasticsearch Server 2nd edition„. Chociaż rzecz dotyczy konkurencyjnego silnika wyszukiwania, z pewnością warto się z nim zapoznać i porównać oba rozwiązania. Specjalnie dla użytkowników Solr zmodyfikujemy trochę pytanie konkursowe: Jakie nietypowe zastosowanie znaleźliście dla Solr? Możecie również podać przykład wykorzystania silnika, którego nie da się […]

Apache Solr i Lucene 4.8.1

Maj 20th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.8.1. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.8. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.8.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.8.1 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/. Lista zmian dotyczących […]