Lucene i Solr 4.10.2

Październik 31st, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.10.2. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.10.1. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.10.2 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.10.2 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Lucene i Solr 4.10.1

Wrzesień 29th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.10.1. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.10. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.10.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.10.1 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Apache Solr i Lucene 4.9.1

Wrzesień 22nd, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.9.1. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.9. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.9.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.9.1 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/.

Apache Lucene i Solr 4.10

Wrzesień 4th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym wydana została nowa wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczonych numerem 4.10. Jest to kolejna wersja z serii 4, wprowadzająca nowe możliwości i usprawnienia.

Apache Lucene i Solr 4.9

Czerwiec 25th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym wydana została nowa wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczonych numerem 4.9. Jest to kolejna wersja z serii 4, wprowadzająca nowe możliwości i usprawnienia.

Elasticsearch Server Book – druga edycja. (Konkurs)

Czerwiec 8th, 2014Posted by negativ

Przy współpracy z wydawnictwem Packt Publishing mamy do rozdania książki „Elasticsearch Server 2nd edition„. Chociaż rzecz dotyczy konkurencyjnego silnika wyszukiwania, z pewnością warto się z nim zapoznać i porównać oba rozwiązania. Specjalnie dla użytkowników Solr zmodyfikujemy trochę pytanie konkursowe: Jakie nietypowe zastosowanie znaleźliście dla Solr? Możecie również podać przykład wykorzystania silnika, którego nie da się […]

Apache Solr i Lucene 4.8.1

Maj 20th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.8.1. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.8. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.8.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji 4.8.1 można znaleźć pod adresem http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/solr/. Lista zmian dotyczących […]

Apache Lucene i Solr 4.8

Kwiecień 28th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym wydana została nowa wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczonych numerem 4.8. Jest to kolejna wersja z serii 4, wprowadzająca nowe możliwości i usprawnienia. Warto pamiętać, iż jest to pierwsza wersja wymagająca JDK w wersji 7.

Apache Solr i Lucene 4.7.2

Kwiecień 15th, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.7.2. Jest to wersja zawierająca poprawki błędów zauważonych w wersji 4.7.1. Szczególnie dotyczy to błędu opisanego i naprawionego w LUCENE-5574, który mógł skutkować usunięciem indeksu. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.7.2 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik […]

Apache Solr i Lucene 4.7.1

Kwiecień 2nd, 2014Posted by gr0

W dniu dzisiejszym ogłoszone zostało wydanie nowej wersji biblioteki Apache Lucene oraz serwera wyszukiwania Apache Solr oznaczone numerem 4.7.1. Jest to wersja zawierająca poprawki blędów zauważonych w wersji 4.7. Szczególnie zalecana jest aktualizacja w przypadku korzystania z SolrCloud. Bibliotekę Apache Lucene w wersji 4.7.1 możemy znaleźć pod adresem: http://www.apache.org/dyn/closer.cgi/lucene/java/. Silnik wyszukiwania Apache Solr w wersji […]